KAMERALNE

STUDIO JOGI

Nasi Nauczyciele

Najlepsza joga w Trójmieście
Sylwia Rutkowska

Sylwia Rutkowska

Założycielka Studia

Jestem założycielką Kameralnego Studia Jogi. Jogą zaczęłam interesować się, pracując w firmie brokerskiej za granicą. Tam każdy dzień był gonitwą za uciekającym czasem. Potrzebowałam wyciszenia, ćwiczeń i relaksu. Odwiedziłam najbliższe studio jogi. Byłam na kilku zajęciach, a potem z braku czasu (może była to tylko wymówka), zaczęłam praktykować w domu z płyt dvd. Dawało mi to ukojenie i tak potrzebne wtedy wyciszenie.
Po kilku latach praktyki ukończyłam kurs Ashtanga Vinyasa z elementami Anusara Jogi prowadzony w szkole Jogi Inbound w Peru/Cuzco (http://www.yogacusco.com/). Później uzyskałam dyplom nauczyciela jogi wg metody Sivanandy. Posiadam również dyplom Lidera Jogi Śmiechu. Obecnie studiuję w AWF w Warszawie na kierunku: Joga i techniki relaksacyjne. Zgadzam się z poglądem, że nawet będąc nauczycielem, nadal jestem uczniem i dużo uczę się również od moich uczniów. 
Wszystkim moim Nauczycielom, a w szczególności Chaitanyi Nitai Das i Saranagati D.D, jestem wdzięczna za przekazaną wiedzę, naukę pokory i postawę, która może być inspiracją.
Dla mnie joga jest nauką życia, przez które przewijają się: radość, smutek, frustracja, duma, zwątpienie. Każdy etap jest inny, nowy, nowe wyzwania, nowi ludzie. Praktyka daje mi wiele korzyści i pomaga w trudnych sytuacjach. Doświadczeniem i wiedzą pragnę dzielić się z innymi. Chcę dać szansę  poznania tej fascynującej dziedziny życia większemu gronu, dlatego w 2013 roku otworzyłam Kameralne Studio Jogi. Od tego czasu dołączyło do zespołu kilku wspaniałych nauczycieli, możecie przeczytać o nich poniżej. Jestem bardzo wdzięczna osobom, które ze mną współpracują, razem tworzymy niepowtarzalną kameralną atmosferę studia. Dziękuję też klientom studia, bez Was nie byłoby tego miejsca, dziękuję, że wracacie i pozwalacie uczyć się od siebie. Poza jogą moimi hobby są fotografia i dalekie podróże.

Dana Chmielewska

Przygodę z jogą zaczęłam wiele lat temu na treningach tańca współczesnego – od tego czasu jest stale obecna w moim życiu. Niedawno stała się również moim stylem życia. Pobierałam nauki u wielu nauczycieli w kraju i za granicą – zwłaszcza w Hiszpanii, w której kilka lat mieszkałam. Szczególnie wartościowa była dla mnie praktyka Hatha Vinyasa Jogi u Angelo Cecchi w Barcelonie. Najpełniej odnajduję się w jodze dynamicznej, wdrażającej dokładność i uwagę w ruch. Pasjonuję się również Acroyogą, którą miałam okazję praktykować z takimi nauczycielami, jak Thiago Rocha, Daniela Cao, Leticia Borges. Chętnie praktykuję z Trójmiejską Społecznością, prowadzę animacje i lekcje oparte na technikach jogi w parach. W Kameralnym Studiu Jogi uczę również jogi dla dzieci.

Kameralne Studio Jogi

Magdalena Gutowska

Trener personalny, fitness instruktorka, pokątnie anakreontyków, ód i fraszek autorka. Niechybnie absolwentka AWFiS-u Gdańskiego, prowadząca zajęcia z kręgosłupa zdrowego. Ćwicząca z osobami, których wiek jest sędziwy, a włos już lekko siwy! Wreszcie trenerka aqua aerobiku, lubiąca biegać w terenie i po chodniku! Wierzy i uważa, że ruch, sport, fizyczne ćwiczenia są w stanie zmieniać świat i leczyć schorzenia. Bowiem póki nie obrócisz się w trupa, dbaj o siebie i o stan swojego kręgosłupa. 

Ewa Baniecka

Z  wykształcenia, zawodu i powołania jestem zarówno wykładowczynią akademicką (doktorką nauk humanistycznych – uczę obecnie studentów pedagogiki oraz kulturoznawstwa), jak i instruktorką rekreacji, od lat joginką z zamiłowania i pasji (poznawałam tajniki jogi m.in. podczas pobytu w USA pod kierunkiem wielu doświadczonych instruktorek), a także masażystką, adeptką tybetańskiego masażu jivaka, nazywanego też „jogą dla leniwych”. Tak więc bliska jest mi praca dydaktyczna, mam łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi, a zarazem bliska jest mi praca z ciałem, mam dużą znajomość tej dziedziny dzięki łączeniu aktywności ruchowej, jaką jest joga, z praktyką masowania, jaką jest jivaka.
Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga w TKKF w Toruniu ukończyłam pod kierunkiem profesora Janusza Szopy, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie jogi w Polsce.
„Po godzinach” nieustająca w praktyce buddystka zen i miłośniczka przyrody, niestrudzenie maszerująca po lesie.

Ewa Baniecka

Paulina Jasińska

Jestem zakochaną w jodze młodą stażem instruktorką. Joga zawitała do mojego życia w 2009 roku, co bardzo wpłynęło na to, kim jestem dziś. Poprzez pracę z ciałem – niejednokrotnie mozolną, trudną, frustrującą – zaczęłam dokopywać się do tego, co drzemie w środku mnie. Do myśli, do emocji, do uczuć. Zaczęłam zadawać sobie pytanie, kim jestem i po co jestem. Powróciłam do Życia. Joga nauczyła mnie dyscypliny, ale także odpuszczania. Pozwoliła odkryć, że ważna jest dla mnie harmonia i że uwielbiam dzielić się z innymi ludźmi tym, co mam.
Od 2012  roku praktykowałam regularnie pod okiem Kamili Świąder; w styczniu 2014 ukończyłam 2-letnią szkołę OM Joga Classic School prowadzoną przez Agatę Biernat. Gdy tylko mam okazję, uczestniczę w warsztatach Jurka Jaguckiego, Konrada Kocota, Kasi Pilorz i innych nauczycieli. W 2014 roku czerpałam wiedzę na konferencji jogi Iyengara z Abhijatą Sridhar w Warszawie.
Cudownymi i bardzo ważnymi nauczycielami są dla mnie ludzie, którzy przychodzą do mnie na zajęcia, oraz Ci, którzy pojawiają się w moim życiu.

Tak jak wielu praktykujących swoją przygodę z jogą rozpocząłem z ciekawości oraz dla nabycia siły i elastyczności. Podczas mojego pobytu w Irlandii, począwszy od 2007 roku, spędziłem kilka lat, poznając i doświadczając na własnej skórze efektów praktykowania asan (pozycji) oraz pranayamy (ćwiczeń oddechowych). Początkowe zmiany fizyczne powoli zaczęły rozszerzać się również na sposób, w jaki myślę, postępuję i staram się zrozumieć świat dzisiaj.
Na mojej drodze pomogło mi wielu fantastycznych nauczycieli, m.in. Nikki Cousins (Samadhi), Matt Quigley (The Yoga Hub), David Collins (Ashtanga Yoga Dublin). Po kilku latach praktyki i poznawania różnych tradycji jogi, praktykowanych przez nich, w 2012 roku odważyłem się na podróż do Indii, gdzie w szkole Samyak Yoga ukończyłem kurs przygotowujący do nauczania jogi (RYT200). To zanurzenie w kulturze i życiu zwykłych Indusów w połączeniu ze studiami wielu aspektów jogi pozwoliło mi zrozumieć, jak wielki jest ten ogród wiedzy i ilu kwiatów w nim jeszcze nie znam. Od tamtego czasu próbuję zgłębiać swą wiedzę na temat nauk Patañjaliego oraz jego wielkich następców i dzielić się tą wiedzą z innymi studentami.
Uważam również, że nauka nigdy nie ustaje, dlatego też staram się wykorzystywać każdą szansę na obcowanie z innymi nauczycielami. Podczas kiedy uczęszczałem i prowadziłem zajęcia jogi w Irlandii, miałem szanse uczestniczyć w warsztatach prowadzonych m.in. przez Nico Luce, Patrick Beach, Michael Stone, Jason Crandell, Meghan Currie czy Yogrishi Vishvketu.
W 2014 roku na warsztacie prowadzonym przez Srivatse Ramaswamiego zetknąłem się z systemem Vinyasa Krama Yoga. Nauki i praktyka tego wieloletniego ucznia legendarnego Sri T. Krishnamacharyi,  uważanego za ojca współczesnej jogi, wywarły na mnie wielki wpływ i staram się podążać ich ścieżką.

Bartek łukasz

Grażyna korcz - piasecka

Joga to moja pasja. Zaczęłam prawie 10 lat temu od wspólnej praktyki z mamą i tak już zostało. Regularne ćwiczenia przyniosły ulgę moim plecom i kolanom, które bolały po intensywnych treningach koszykówki. Zaczęłam dostrzegać, jak duży wpływ na moją postawę i sylwetkę ma joga, ale przede wszystkim, jak wpływa na mój sposób myślenia i postrzegania świata. Doskonalę swoje umiejętności na warsztatach u różnych nauczycieli. Obecnie uczę się pod okiem Janusza Szopy według tradycji hatha yogi – są to studia podyplomowe tzw. jogi akademickiej.

Joga jest światłem, które raz rozpalone, nigdy nie gaśnie. Im lepsza jest twoja praktyka, tym jaśniejszy jest jego płomień [B.K.S. Iyengar]

PAWEŁ KWAŚNIEWSKI

Międzynarodowy pedagog, trener nauczycieli jogi; wokalista, były tancerz; biomasażysta. Obecnie podczas szkolenia dla doświadczonych nauczycieli w Londynie. Nauczyciel w systemie Vinyasa Yoga, certyfikowany nauczyciel Aerial Flow Yogi, absolwent Teachers Enhacement Programme w YogaCircle Berlin, kursów nauczycielskich Meditation TT, Core Strength Vinyasa oraz wielu innych.

Miał zaszczyt doskonalić umiejętności pedagogiczne i techniczne pod okiem wyjątkowych nauczycieli, między innymi dr Uma Dinsmore-Tuli, Nirlipta Tuli, Lilianna Polanco, Dave Stringer, Gurmukh Kaur, Noah Maze czy Asaf Hacmon.

Prowadzi kursy i warsztaty zarówno w kraju, jak i poza jego granicami: m. in. Yoga Aventino – Rzym, Yoga Vidya Hamburg-Harburg, Festiwal Zaangażowany, Festiwal na Zdrowie, Streetwaves, Festiwal Wewnętrzne Słońce, Aerial Flow Yoga Modules, Studio Namaste Poznań, Lubińskie Centrum Jogi i wiele innych. W wolnych chwilach pasjonat terapii jogą, masaży oraz podróży.

Paweł Kwaśniewski
Created with by Gienia Malenia & Mateusz Okła