Joga dla dzieci

Regularne Zajęcia Jogi dla Dzieci  (zbieramy grupę) – zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat. Zajęcia w czwartki 16.30-17.10. Możliwość organizacji urodzinek dla dzieci z zajęciami jogi (w studio lub z dojazdem do domu).

Co joga daje dzieciom:

Zdrowe ciało – dzisiejszy tryb życia sprawia, że nasze dzieci coraz mniej się ruszają. Joga jest techniką, której praktyka zapewnia dziecku ruch w sposób pozwalający czuć się lepiej, być silniejszym, wytrzymalszym i bardziej elastycznym. Jeśli  Twoje dziecko uprawia jakąś dyscyplinę sportową, joga jest świetnym uzupełnieniem. Poprzez praktykę jogi dziecko wzmacnia mięśnie, jednocześnie je wydłużając. Sekwencje ćwiczeń (asan) ułożone są tak, aby na każdych zajęciach poruszać niemalże wszystkie części ciała w różnych kierunkach.

Umiejętność radzenia sobie ze stresem – dzisiaj dzieci żyją pod ogromną presją, często mają zbyt wiele aktywności, nadmiar obowiązków w szkole i ciężko im się w tym świecie odnaleźć. Twoje dziecko ma okazję uczestniczyć w zajęciach, podczas których nie jest porównywane do nikogo i niczego, zatem ma chwilę wytchnienia. Ponadto ćwiczenia jogi uczą, w jaki sposób relaksować mięśnie i umysł.

Poprawa koncentracji  – praktyka pozycji jogi zwanych asanami, ćwiczenia oddechowe oraz skupianie uwagi do wewnątrz uczą dzieci, jak koncentrować się efektywniej.

Dlaczego dzieci kochają zajęcia jogi? Każde zajęcia to przede wszystkim wielka przygoda. Dzieci na zajęciach jogi udają zwierzątka zgodnie z nazwami pozycji, biorą udział w opowiadanych przez nauczyciela historiach. Uzyskują wszystkie korzyści płynące z jogi poprzez zabawę i radość na zajęciach.