KAMERALNE

STUDIO JOGI

Warsztat Relaksacja Żuchwy to kombinacja doświadczeń ruchowych i oddechu pozwalających obniżyć napięcie i zredukować odczuwany ból w stawie żuchwowo-skroniowym i okolicach. Zapraszamy osoby, które identyfikują się z tym rodzajem dolegliwości, jak również te, które chciałyby nauczyć się jak im zapobiegać.
 
Szybkie tempo życia, natłok stresujących sytuacji, ogrom tłumionych emocji, wszystko to nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm. W postaci napięć i bólów gromadzi się w ciele, u każdego gdzieś indziej. U jednych w plecach, u innych w nogach lub w żuchwie.
 
Relaksacja Żuchwy to mini warsztat, który daje uczestnikowi przestrzeń do przyglądania się źródłom napięć w żuchwie, ustach i na twarzy.
 
Stan relaksacji jest stanem świadomości, który sprzyja naszemu zdrowiu i jest o wiele bardziej skuteczny w wywołaniu prawdziwych zmian w otaczającym nas świecie niż aktywny poziom beta, w którym przebywamy podczas codziennej aktywności.
 
 
 
 
Prowadzenie: Sonia Kuraś – psycholog, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, psychoterapeutka Psychoterapii Tańcem i Ruchem
 
Będąc tancerką Teatru Tańca Współczesnego, doceniłam możliwość wyrażania siebie i ekspresji emocji poprzez ruch. W trakcie wieloletniej praktyki ruchu, uczyłam się wielu technik tanecznych oraz różnych form pracy z ciałem. Podczas rocznej praktyki Neuromuscular Integrative Action Technique (https://www.youtube.com/watch?v=oK_efIKsFWU) w Seattle, dostrzegłam terapeutyczną jakość tańca i ruchu. Te doświadczenia zainspirowały mnie do tego, by dzisiaj jako psycholog i terapeutka wykorzystywać zdobyte doświadczenie i łączyć zamiłowanie do ciała i ruchu z psychiką ludzką, tworząc nowe rozwiązania w obszarze rozwoju osobistego i terapii.
Od 2013 jestem psychologiem w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku; prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową; nieustannie szkolę się i superwizuję swoją pracę; oferuję pracę warsztatową o tytułach: Relaksacja Żuchwy, Trening Emocjonalny, Ruch Autentyczny (https://www.youtube.com/watch?v=PvxN-vUFRzM&t=265s)
 
Termin: 27 kwiecień, godz. 18.00-21.00
Koszt: 50 zł; 3 h
 
Maksymalna ilość uczestników warsztatu to 10 osób. O możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Zapisy na sonia.kuras@gmail.com

Created with by Gienia Malenia & Mateusz Okła