IMG_2461

jak zacząć?

Praktyka jogi przynosi ogromne korzyści dla ciała i umysłu, poprawia samopoczucie i uczy relaksu. Joga jest dla  każdego w każdym wieku. Możesz zacząć ćwiczyć bez względu na wiek, płeć, poglądy, stopień zaawansowania. 
Motywacje mogą być różne: poszukiwanie spokoju, wyciszenie, poprawa stanu naszych pleców, rozpoczynające się dolegliwości, rozciągnięcie i wzmocnienie ciała, rozwój duchowy, polecenie przez znajomego lub lekarza, chęć wyjścia z domu.

Niezależnie od motywacji, zaczynamy od podjęcia decyzji i wzięcia udziału w zajęciach. Nie obawiaj się, że pozycje będą za trudne, poradzisz sobie! Ćwiczysz na tyle, ile w danej chwili możesz, z uważnością dla siebie, nikt nie każe Ci stawać na głowie ani zwijać się w precla na pierwszych zajęciach. I pamiętaj: zawsze masz wybór 🙂 czy chcesz dziś wykonać daną pozycję, czy nie. 
Zacznij od grupy początkującej i pamiętaj, że czasami na początku dobrze spróbować zajęć u rożnych nauczycieli, by potem wybrać tego, który na daną chwilę najbardziej Ci odpowiada. Kontynuacja praktyki wskazana jest pod okiem jednego nauczyciela, który znając twoje możliwości, będzie prowadzić Cię dalej. Nie znaczy to, że nie możesz zmienić instruktora, jeśli tak czujesz; przywiązywanie się nie jest konieczne, a zmiana rozwojowa, pozostaw to więc Twojej intuicji.

Joga nie jest religią, lecz jedynie praktyką zwiększającą świadomość siebie, swojego ciała.  Joga i asany (pozycje jogi) wprowadzają harmonię i równowagę w całym organizmie. Pozytywne efekty można zauważyć już po kilku tygodniach praktyki. 

Nasze  STUDIO JOGI zaprasza wszystkich do wspólnego ćwiczenia – w grupie raźniej. Tak naprawdę nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz. Nie pozwól też na to, by jedno takie „spróbowanie” i ewentualne rozczarowanie się spowodowało, że na stałe pożegnasz się z jogą. Może warto wybrać inną szkołę lub innego nauczyciela, każde zajęcia są inne, każdy człowiek jest inny, tak jak my jesteśmy inni każdego dnia.  Zapraszamy do wspólnej praktyki.