Nasi Nauczyciele

Najlepsza joga w Trójmieście
Sylwia Rutkowska

Sylwia Rutkowska

Założycielka Studia

Jestem założycielką Kameralnego Studia Jogi. Jogą zaczęłam interesować się, pracując w firmie brokerskiej za granicą. Tam każdy dzień był gonitwą za uciekającym czasem. Potrzebowałam wyciszenia, ćwiczeń i relaksu. Odwiedziłam najbliższe studio jogi. Byłam na kilku zajęciach, a potem z braku czasu (może była to tylko wymówka), zaczęłam praktykować w domu z płyt dvd. Dawało mi to ukojenie i tak potrzebne wtedy wyciszenie.
Po kilku latach praktyki ukończyłam kurs Ashtanga Vinyasa z elementami Anusara Jogi prowadzony w szkole Jogi Inbound w Peru/Cuzco (http://www.yogacusco.com/). Później uzyskałam dyplom nauczyciela jogi wg metody Sivanandy. Posiadam również dyplom Lidera Jogi Śmiechu. w 2019 ukończyłam tudia podyplomowe na AWF w Warszawie na kierunku: Joga i techniki relaksacyjne a w 2020 roku kurs nauczycielki Jogi Nidry. Zgadzam się z poglądem, że nawet będąc nauczycielem, nadal jestem uczniem i dużo uczę się również od moich uczniów. 
Wszystkim moim Nauczycielom, a w szczególności Chaitanyi Nitai Das i Saranagati D.D, jestem wdzięczna za przekazaną wiedzę, naukę pokory i postawę, która może być inspiracją.
Dla mnie joga jest nauką życia, przez które przewijają się: radość, smutek, frustracja, duma, zwątpienie. Każdy etap jest inny, nowy, nowe wyzwania, nowi ludzie. Praktyka daje mi wiele korzyści i pomaga w trudnych sytuacjach. Doświadczeniem i wiedzą pragnę dzielić się z innymi. Chcę dać szansę  poznania tej fascynującej dziedziny życia większemu gronu, dlatego w 2013 roku otworzyłam Kameralne Studio Jogi. Od tego czasu dołączyło do zespołu kilku wspaniałych nauczycieli, możecie przeczytać o nich poniżej. Jestem bardzo wdzięczna osobom, które ze mną współpracują, razem tworzymy niepowtarzalną kameralną atmosferę zajęć.

w 2019

Dana Chmielewska

Przygodę z jogą zaczęłam wiele lat temu na treningach tańca współczesnego – od tego czasu jest stale obecna w moim życiu. Niedawno stała się również moim stylem życia. Pobierałam nauki u wielu nauczycieli w kraju i za granicą – zwłaszcza w Hiszpanii, w której kilka lat mieszkałam. Szczególnie wartościowa była dla mnie praktyka Hatha Vinyasa Jogi u Angelo Cecchi w Barcelonie. Najpełniej odnajduję się w jodze dynamicznej, wdrażającej dokładność i uwagę w ruch. Pasjonuję się również Acroyogą, którą miałam okazję praktykować z takimi nauczycielami, jak Thiago Rocha, Daniela Cao, Leticia Borges. Chętnie praktykuję z Trójmiejską Społecznością, prowadzę animacje i lekcje oparte na technikach jogi w parach. W Kameralnym Studiu Jogi uczę również jogi dla dzieci.

Katarzyna Greczycho

Pierwszy raz trafiłam na jogę w roku 2017, do Joga Park w Gdańsku i już po pierwszych zajęciach wiedziałam, że joga będzie dla mnie czymś więcej niż tylko aktywnością fizyczną. Na co dzień praktykuję w nurcie Vinyasa Krama, łączącym ruch ze świadomym oddechem, inspirację do praktyki czerpię również z bardziej dynamicznej Ashtangi czy Jogi Yin, które pozwalają usystematyzować technicznie asany, wykorzystywane w praktyce dynamicznej. Prowadząc zajęcia, łączę te elementy aby zapewnić swoim uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju i harmonijnej praktyki.

 

Interesuje mnie świadoma praca z ciałem oraz możliwość wykorzystanie jogi w celach terapeutycznych. W praktyce wprowadzam elementy pracy z oddechem w postaci pranajamy oraz elementy praktyk koncentracyjnych i medytacyjnych, czerpiąc doświadczenie z własnej wieloletniej praktyki sufickiej. Obecnie praktykuję medytację ZEN.

 

W lutym 2020r. rozpoczęłam Międzynarodowy Kurs Nauczycielski RYT-200, akredytowany przez Yoga Alliance, w Samadhi Joga w Warszawie, który ukończyłam we wrześniu 2020r. Joga stała się moją największą pasją i sposobem na życie, chciałabym dzielić tę pasję i doświadczenie z innymi.

 

Joga jest światłem, które raz rozpalone, nigdy nie gaśnie. Im lepsza jest twoja praktyka, tym jaśniejszy jest jego płomień [B.K.S. Iyengar]