MASAŻ TAJSKI

Coraz popularniejszy na świecie masaż tajski klasyczny jest połączeniem technik akupresury, uciskania ważnych punktów na ciele człowieka z elementami pasywnej jogi i rozciągania. Osoba masowana jest wygodnie ubrana, a masażysta wykorzystując ciężar swojego ciała uciska ważniejsze punkty na ciele kciukami, dłońmi, przedramionami, łokciami lub stopami zaczynając od stóp, a na głowie kończąc. Nacisk następuje w sposób rytmiczny na przebiegające aorty i powoduje uczucie głębokiego odprężenia.
Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, podczas masażu zmienia je kilkakrotnie zaczynając od leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej. Podczas masażu w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała, dotyczy to również wyciągania palców u rąk i stóp, uszu oraz przyjmowania przez osobę masowaną różnych wyciągniętych pozycji.
 
Intensywność masażu, jak i ilość pozycji jogi dostosowywana jest do kondycji i indywidualnych predyspozycji masowanej osoby. Zaleca się, by przed zabiegiem nie spożywać obfitych posiłków oraz poinformować masażystę o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych. Masaż tajski ułatwia rozładowanie napięć mięśni, stawów i ścięgien, pobudza układ krwionośny i limfatyczny, co przywraca równowagę w organizmie, relaksuje, jednocześnie dając zastrzyk energii.
Znany jest też ze swoich relaksacyjnych właściwości, może być stosowany jako pomoc przy leczeniu depresji i innych zaburzeń emocjonalnych. Rytuał ten wycisza organizm, pomagając odczuć wewnętrzną harmonię, dodając zarazem energii i pobudzając ciało do działania. Klasyczny masaż tajski pomaga: zlikwidować napięcie mięśni, zregenerować stawy, pobudzić przemianę materii, zredukować stres, uregulować przepływ krwi w organizmie. Masaż tajski wykonuje: 
 

KOSZT MASAŻU: 1 godzina - 110 PLN

SYLWIA RUTKOWSKA

Założycielka studio, nauczycielka jogi oraz od początku 2018 roku masażystka tajska. W trakcie masażu jest skupiona na osobie masowanej, a po  wykonanym masażu ciekawa jego efektów. Łagodny uśmiech jest jej znakiem rozpoznawczym.
Przygotowanie dydaktyczne:
– we wrześniu 2012 ukończyła 200 godzinny kurs nauczycielski Jogi metodą Sivananda,
– w maju 2017 ukończyła 150 godzinny kurs masażu tajskiego ( Thai Tradicional Association of  Thailand); Krabi, Ao Nang, Tajlandia
– w styczniu 2018 roku ukończyła Studia Podyplomowe joga i relaksacja AWF Warszawa
 

 

SYLWIA TUTKOWSKA - MASAŻ TAJSKI